Katalog

Ürünleri ya da hizmet verdiğiniz alanlar hakkında ayrıntılı bilgiyi potansiyel müşterilerinize sunmanın en hızlı yolu profesyonel bir katalog sahibi olmaktan geçer. Tüm ürünlerinizi ve öne çıkarmak istediklerinizi ayrıntılı bir biçimde inceleme olanağı sunan katalog baskı, hem kendinizi net bir şekilde anlatma, kurumsal kimliğinizi öne çıkarma işlevi görür hem de müşterinizin ihtiyaç duyduğu bilgileri kısa ve öz bir biçimde sunar. Firma tanıtımı, ürün tanıtımı, fiyat listesi olarak kullanılır.

Broşür

Broşür kapsadığı bilgilere göre ebatları değişir. Genel olarak a4 boyutunda broşürler tercih edilirken bunun yanında a5, a3 boyutlarıda mevcuttur. Broşürlerde isteğe göre katlama va kırımda yapılabilirken broşürde önemli olan bir diğer konuda tasarımdır.

El İlanı

Kapsadığı bilgilere göre ebatları değişir. Genel olarak A5 boyutunda tercih edilen el ilanları A4, A7, A6 boyutları da mevcuttur.

Kartvizit

Kartvizitler başka bir kişiye iş, ünvan ve iletişim bilgilerini ulaştırmak için bastırılır. Amerikan Bristol, Kuşe, Tuale, Plike, Şeffaf ve Sıvamalı kağıt çeşitlerine, ekstra olarak Kabartmalı, Laklı, Altın ve Gümüş yaldızlı, gofreli olarak ister standart ebatlarda ister özel kesim olarak hazırlanmaktadır.

Magnet

Magnet mıknatıs özelliği ile buzdolaplarına ve demirli yerlere yapışan dekoratif şekil ve figürlerden oluşan bir reklam aracıdır. Maliyet bakımından uygun ve üretimi hızlı olduğu için firmaların promosyon amaçlı kullandığı bir araçtır. İstenilen tasarımlar renkli olarak magnet üzerine uygulanabilir. Magnetlerin dolap ve demirli yerlere yapışmasını sağlamak için arka kısmında mıknatıs tabakası kullanılır.

Etiket

Etiket, çıkartma, sticker olarak da bilinen ve işletmelerin ürünlerinin, aynı zamanda markalarının tanımını ve tanıtımını yaptıkları bir matbaa reklam aracıdır.

Antetli Kağıt

İşletmelerin şirket içi departmanları veya diğer işletmelerle arasındaki yazışma, fiyat teklifi verme, bilgilendirme gibi işler için kullandıkları ve üzerinde firma ünvanı, logosu, adresi ve telefon bilgilerinin bulunduğu A4 ebadındaki basılı matbaa ürünlerinden biridir. Kurumsal kimliğin önemli parçalarından biridir. Antetli kağıtlar, matbaa basımı aşamasında tek renkten dört renge kadar üretim seçeneği sunan ürünlerdir.

Zarf

Diplomat zarfların üzerinde firmanızın logo, adres ve telefon gibi bilgilerine yer vermek müşterilerinizin sizinle kolayca iletişime geçmesine olanak sağlar.

Cepli Dosya

Sunum dosyaları, kurumsal firmaların tekliflerin ya da sunumlarını ilettikleri dosya türüdür. Teklif, kartvizit, katalog ya da broşür vb. tanıtım araçlarını aynı anda müşteriye sunduğu için büyük kolaylık sağlarlar. Kullanım amacı ve türüne göre farklı tasarım ve ebatlara sahip olan cepli dosyalarda genel olarak ya mat ya da parlak kuşe kâğıt kullanılır. Cepli dosya baskısında genellikle 250 ile 350 gram arasında kuşe kağıt tercih edilir. Firmaların kurumsal kimliği ile bir bütünlük içerisinde olmalıdır.

Bloknot

Bloknotlar; ebatları, amaçları ve kullanım özelliklerine göre farklı standartlarda üretilir. Firmalar için birer reklam, promosyon ya da tanıtım ürünü olarak işlev görmektedir.

Amerikan Servis

Amerikan servisler işini ciddiye alan işletmelerin bir numaralı reklam kaynağıdır. Örneğin; burada yeni çıkan bir ürününü tanıtabilir veya yan ürünlerin görsellerini koyarak müşterinin hiç aklında yokken bunları almasını sağlayabilir.

Matbu Evraklar

Küçük, orta ve büyük tüm işletmelerin ihtiyacı matbuu evrak basımı 2, 3 veya 4 nüshalı olarak farklı ebatlarda olabilir.

Menü

Tek sayfalı menü, iki kırımlı menü, çok sayfalı menü, sert kapaklı menü, foreks menü, tel ya da amerikan ciltli menü kullanımları genellikle tercih edilirken çok daha özel tasarımlı menü baskıları da yapılabilmektedir.

Oto Paspas

Kuşe kağıt paspas, kalın kraft paspas, deri kağıt, tela bezi ve karton kağıt gibi pek çok farklı malzeme seçeneği kullanılarak üretilen kraft kağıt oto paspaslar her ihtiyaca ve bütçeye cevap veren bir tamamlayıcı ürün.